Для батьків

Консультація для батьків на тему
“Як допомогти дитині впоратися зі стресом під час війни”


Дитяча психіка - найвразливіша. Діти добре відчувають будь-які зміни, тому потребують в цей важкий час особливої уваги.


1. Ні в якому разі не приховуйте правди, будьте відвертими, не вигадуйте свої варіанти подій, а головне - запевніть їх у тому, що зробите все, аби їх захистити.

2. Під час війни батьки мають пояснити дитині складність ситуації, а також наскільки важливо бути зібраними та допомагати одне одному.

3. Дитині потрібне відчуття рутини: розпорядок дня, режим харчування та сну дають їй відчуття захищеності та впевненості у майбутньому.

4. Не порушуйте сімейні традиції, якщо це можливо. Якщо ви звикли до вечірніх чаювань в колі сім'ї, розіграйте мінісценку з таким "чаюванням" і у сховищі. Це заспокоїть дитину і додасть їй впевненості, що її життя не змінилося назавжди й докорінно. Діти дуже великі консерватори, для них такі традиції та рутинні дії, що регулярно повторюються, надзвичайно важливі

5. Через пережитий стрес, переїзди, бомбосховища діти можуть поступово втрачати відчуття самоідентифікації, а це дуже шкідливо для їхньої психіки. Тож треба максимально торкатися тіла дитини, обіймати, цілувати її, повертати їй межі її тіла.

6. Якщо дихання дитини збивається, варто попросити її дихати разом з вами. Якщо помітно, що дитина чогось дуже злякалася, чим завгодно приверніть до себе її увагу, щоб змінити фокус з об'єкту тривоги на вас. Наприклад, попросіть подивитися на вашу руку.

Найважливіше: будьте спокійні й разом із близькими!

Немає коментарів:

Дописати коментар